Ünlü tasarımcı Defne Koz’un Nude için tasarladığı Layers vazo koleksiyonu, German Design Award 2019’da Gold ödülüne layık görüldü.

Uluslararası tasarım dünyasında özgün çizgisiyle tanınan Defne Koz’un Nude için tasarladığı Layers koleksiyonu beyaz, gri, mavi, amber, altın ve platin renklerinde ve üç farklı formda vazo içeriyor. Koz, Layers’ta renk, cam, su ve ışığın birlikteliğinin ortaya çıkardığı toplam etkiden faydalanıyor.

Ödüllü inovatif stüdyo Koz Susani Design’ın eş kurucusu ve ortağı olan Defne Koz, ev eşyaları, teknolojik aletler, el işi eserlere kadar çok farklı alanlarda tasarımlara sahip. Bugüne kadar İtalya, Almanya, Japonya gibi değişik ülkelerin dünya markalarına da çalışmalar yapan Koz, son aldığı ödül için mutluluk dolu bir paylaşımda bulundu: “Nudeglass için tasarlanan ‘Layers’ vazolar için güzel haberlerim var. Tasarımım, önde gelen Alman Tasarım Ödülleri’nde birincilik ödülü aldı.”

Şişecam’ın global tasarım markası Nude, Türk ve yabancı tasarımcıların yarattığı cam objelerden oluşan koleksiyonlarıyla prestijli ödülleri toplamaya devam ediyor. Yalın ve zamansız çizgileri, cam dünyasında benzeri bulunmayan bir şeffaflıkla birleştiren Nude, dört ayrı tasarımıyla beş yeni ödüle daha hak kazandı.

“Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesini saygın tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan ve aralarında German Design, Red Dot, Wallpaper Design ve IF Design gibi dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarında ödülleri bulunan Nude, ödüllü koleksiyon sayısını 28’e yükseltti.

Camın en yalın hali

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.