HP, The Wolf kısa film serisinin True Alpha adlı üçüncü bölümünü duyurdu. The Wolf serisi, kurumsal ağların siber saldırganlar tarafından nasıl ele geçirilebileceğini ve şirketlerin bu saldırılardan korunmak için neler yapması gerektiğini anlatıyor.

Lost in Translation, Robot & Frank gibi filmlerin başarılı yönetmeni Lance Acord’un yönettiği The Wolf: True Alpha’da, Mr. Robot ve King Cobra gibi filmleriyle göz dolduran ünlü aktör Christian Slater; Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinin yıldız aktörü Jonathan Banks ve The Wolf’a bu bölümde dahil olan Wonder Woman filminin başarılı aktrisi Betty Adewole yer alıyor. Kısa film serisinin ilk bölümünde Slater korumasız yazıcılar ve PC’lerdeki gerçek açıkları kullanarak bir şirkete sistematik siber saldırıda bulunuyor ve böylece posta odasından özel toplantı odasına kadar ulaşıyordu. Park Pictures’ın ortak kurucularından ve Academy Ödülleri’ne aday gösterilmiş Lance Acord’un yönetmenliğini yaptığı ‘The Wolf’ isimli filmin düzenlenmesi ise Academy Ödül sahibi Kirk Baxter tarafından yapıldı.

Slater: “Verilere saldırılması ciddi bir sorun”

HP Pazarlama Grubu Başkanı Vikrant Batra, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Christian Slater’ın ahlaki açıdan tutarsız, sevimli korsanı oynama yeteneğinin teknoloji ve siber dünyadaki popülaritesi ile bir araya gelmesi, kendisini bizim için mükemmel bir ortak yaptı. Bu sayede çoğunlukla geri plana atılmış yazıcı güvenliğinin şirketleri siber saldırılara karşı nasıl korumasız hale getirdiğini ve HP’nin hem yazıcı hem de kişisel sistem güvenliği konusunda yaptığı öncülüğü gözler önüne seriyoruz” dedi. HP adına bazı özel etkinliklerde de yer alacak HP’nin siber güvenlik elçisi Slater ise şu açıklamaları yaptı: “Verilere saldırılması hem iş dünyası hem de tüketiciler açısından ciddi ve büyüyen bir sorun. HP’den bana bu film serisi için işbirliği teklifi geldiğinde, bunun insanları siber saldırılara karşı daha iyi korunmalarına yardımcı olacak bir eğitim fırsatı olduğunu düşündüm.”

Film 20 dakika uzunluğunda

The Wolf’un altışar dakikalık birinci ve ikinci filminde Slater, işinin ehli bir karakteri canlandırıyor. Ayrıca The Wolf’un ikinci kısmı sadece Amerika’da 300 milyon kişi tarafından izlendi ve 2017’de Cannes Lions festivali ve Clio Ödülleri gibi prestijli organizasyonlarda ödüller kazandı. 20 dakika uzunluğundaki üçüncü film True Alpha, önceki filmlerin süresinin neredeyse 3 katına çıkıyor.