Pera Müzesi’nden yükselen “Yeni Sesler” 

Şirin Pancaroğlu

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ilham alan “Yeni Sesler” başlıklı müzik projesine ev sahipliği yapıyor. Yeni müzik projesinin ilkini Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz 26 Ekim Cuma günü saat 20:00’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleştirecek.

Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz’ın “Ölçüler” konseri Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’ndan esinleniyor. Konserde, ağırlık ve uzunluk ölçü isimlerinin verdiği ilhamla ortaya çıkan enstrümantal müziklerin yanı sıra divan ve halk şairlerinin konuyla ilgili bestelenmiş şiirlerine emprovize icralar eşlik edecek.

Bora Uymaz

2018-2019 sezonunda çeşitli müzik türlerinde üretim yapan besteci, müzisyen veya sanatçıları ağırlayacak olan Pera Müzesi, “Oryantalist Resim Koleksiyonu”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarından esinlenen üretimleri sezon boyunca sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek. 

Proje kapsamında Burak Özdemir, Mehmet Yaranona ve Koray Erkan, Alican Çamcı ile Meriç Artaç’ın besteleri Ekim 2018 – Mayıs 2019 tarihleri arasında performans ve ses enstelasyonu aracılığıyla sunulacak. 

Biletler Biletix’ten veya etkinlik günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir.