Bir zamanlar rol aldığı filmlerle kadın kimliğini özgünleştiren ve özgürleştiren sinema sanatçısı Müjde Ar, Nilüfer Belediye’sinin düzenlediği “Kadın, Hayata Yakın” etkinliğinde Bursalı kadınlarla bir araya geldi. Ar, annesi Aysel Gürel için, “Onu ayakta tutan şey; isyan, sitem ve sevdaydı.” dedi.

Müjde Ar, annesi Aysel Gürel’in, yaşamı boyunca kadınlar için yazdığını ve yazılarında hep erkeklere sitem ettiğini söyledi. Nilüfer Belediyesi’nin 2010 yılından bu yana kadınlara yönelik olarak düzenlediği ‘Kadın, Hayata Yakın’ etkinliğinde konuşan Ar, annesi Aysel Gürel’in şiirlerinden oluşan “Ne Kavgam Bitti, Ne Sevdam” adını taşıyan kitap üzerine de konuştu.

Söyleşide annesi ile anılarından da bahseden sanatçı, “Aşk hikayeleri, şarkıları, tüm yazdıkları kadının ağzındandır ve yazdıklarında erkeğe hep bir sitem vardır. Aysel Gürel’e göre aşk, başka bir şeydir. Sevdadan başka bir şey. İki insan arasında olması gereken şeydir sevda. ‘Aşk unutulur; sevda sürer.’ derdi annem. İsyankar bir karakteri vardı. Yaşadıkları, onu böyle isyancı yaptı. Meselelere başka gözle bakmayı çok iyi bilirdi.” diye konuştu.