Netflix’e ebeveyn koruması geldi

Netflix çocukların uygunsuz bir içerikle karşılaşmasını tamamen engellemek amacıyla ebeveyn koruması geliştirdi.

Netflix izleme deneyimini çocuklara özel olarak sunan Netflix Çocuk’ta ailelerin belirleyeceği PIN sayesinde, aileler çocuklarının izlemelerini istemedikleri dizileri ve filmleri filtreleyebiliyor. Bunun için ebeveynlerin herhangi bir profilde seçili yetişkinlik düzeyinin üzerindeki dizileri ve filmleri oynatmak için dört haneli bir PIN belirlemesi yeterli. 

Nasıl PIN belirleyeceksiniz

Bu düzenleme için web tarayıcısından Netflix ‘Hesap’ sayfanıza girin. Ayarlar bölümünde ‘Ebeveyn kontrolleri’ bağlantısını seçin. Netflix hesap parolanızı yazın. PIN alanına dört rakam girin (harf kullanmayın), bu sizin PIN’iniz olacak. Sonra PIN koruma seviyenizi belirleyin: Küçük çocuklar (TÜMÜ), büyük Çocuklar (7+, bazıları 13+), gençler (13+) ve yetişkinler (16+ve 18+). Ardından ise kaydet düğmesine basın. 

Dizi veya filmler için de PIN girebilirsiniz 

Belirli diziler veya filmler için PIN korumasını aktive etmek içinse yine herhangi bir profilde girilmesi gereken dört haneli bir PIN belirleyin. ‘Hesap’ sayfanızdaki ebeveyn kontrolleri bağlantısında Netflix hesap parolanızı yazdıktan sonra dört rakamlı PIN’inizi girin. Dizi veya film adı girin kutusuna içeriğin adını yazarak ve belirdiğinde içeriğe tıklayarak o içerik için PIN koruması belirleyin ve kaydet düğmesine basın. Bu adımları tamamladıktan sonra ebeveynler çocuklarının neleri izleyip izleyemeyeceklerini kontrol edebilirler.

Netflix Ebeveyn korumasının nasıl kullanılacağını anlatan videoyu izlemek için buraya tıklayın.