Yaşamlara güç katma misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Sanofi’nin Uyum Müdürü pozisyonuna Merve Tan Erol atandı. Erol, uyum programının etkin ve başarılı bir şekilde ülkede uygulanmasından sorumlu olacak.

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan ve Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku yüksek lisans programına devam eden Erol, profesyonel kariyerine 2007 yılında Ernst & Young’da Kıdemli Vergi Denetmeni olarak başladı. 2010 yılı itibariyle ilaç sektörüne geçen ve MSD İlaçları’nda sırasıyla Kıdemli Finansal Analisti ardından Kıdemli Finansal Süreçler & Kontrol Analisti olarak çalışan Erol, Sanofi’ye katılmadan önce 2015’ten beri MSD’de Uyum Müdürü rolünde görev yapıyordu. Merve Tan Erol, ülke yönetimi, departmanlar, uyum ekibi ve danışmanlarla çalışarak şirkette ortaya çıkabilecek uyumla ilgili konular ve risklerin belirlenmesi, değerlendirilmesi ve yönetilmesine liderlik edecek.

Sanofi Hakkında:

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi, hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfediyor, geliştiriyor ve hizmete sunuyor. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlar: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görüyor.