Danimarkalı oyuncak markası LEGO, 13 yaş altı çocuklar için sosyal medya platformu oluşturdu. “LEGO Life” adı verilen platform, çocukların yaratıcılıklarını ifade etmelerine, LEGO ile yaptığı tasarımları paylaşmalarına, LEGO karakterleriyle etkileşimde bulunmalarına ve birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak tanıyor. Temmuz ayında LEGO Türkiye tarafından ülkemizde de aktif hale getirilen LEGO Life geçtiğimiz yıl ABD, Kanada, İngiltere ve İsviçre gibi ülkelerde çocukların LEGO vasıtasıyla yeni ve farklı sosyal deneyimler paylaşmasının yolunu açmıştı.

Son olarak Yunanistan ve İsrail’in de dahil olduğu LEGO Life, fiziksel ve dijital oyun arasında köprü oluşturma işlevine de sahip. Günümüz sosyal ağlarından farklı olarak ortaya çıkan bu özellik, çocuklara yeni keşifler yapma şansını da tanıyor. Diğer sosyal platformlarda olduğu gibi LEGO Life’ta da, kullanıcı tercihlerine yönelik özelleştirilmiş alanlar bulunuyor.

Kişisel bilgiler ve konum bilgilerinin paylaşılmasını engelliyor

Markanın 13 yaş altı çocuklara hitaben geliştirdiği platform, kişisel bilgilerin ve görüntülerin paylaşılmasını ya da kullanıcıların birbirini tanımasını ve bulmasını engelliyor. Çocukların platforma yüklediği yer türden içerik LEGO uzmanları tarafından sıkı sıkıya takip ediliyor. Marka ve çocuk güvenliği eğitimlerinden geçen moderatörler de platformda yapılan yorumları titizlikle inceliyor.

LEGO Life, App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.