KPMG Türkiye’de yeni atama

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık firması KPMG Türkiye ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Dr. Yasemin Yücel Karasu, KPMG İş Ortaklıkları Fonksiyon Lideri olarak göreve başladı.

Dr. Yasemin Yücel, KPMG’nin inovasyon ve teknolojiden iş faydası elde etmek konseptiyle uluslararası ve yerel Global Alliance ağı ile geliştirilen global çözümlerin Türkiye’de hayata geçirilmesi ve yerli iş ortaklıkları ile uçtan uca dijital çözümler sunulması için oluşturulan yeni yapılanmaya liderlik edecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Yasemin Yücel Karasu, Modern Yönetim alanında MBA ve Dijital Pazarlama alanında doktora yaptı. Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendisler için İnovasyon Yönetimi ve dönüşümlü olarak Pazarlama Yönetimi dersleri veren Dr. Yasemin Yücel Karasu, Strateji, İnovasyon, Dijitalleşme, Pazarlama, Girişim Ekosistemleri ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında 20 yılı aşkın global üst düzey yönetim tecrübesi ve uzmanlığına sahip.

Girişimci dünyasının gelişimi için gönüllü faaliyetler de yürüten Dr. Yasemin Yücel Karasu, Mentor Effect platformu icra komitesi üyesi olmanın yanı sıra Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nde 3’üncü dönem mentisi. Üst yönetimde dijital okuryazarlık gelişimi için pek çok organizasyon, yayın ve kuluçka merkezinde danışman, eğitmen, konuşmacı ve sektör lideri olarak yer alıyor.

KPMG hakkında:

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, üye firmalar ağı sistemiyle 156 ülkede, 200 binden fazla çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici ürünleri ve endüstriyel sektörlerden, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti veriyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir ofisleriyle, 1982 yılından beri 1350’den fazla çalışanıyla her sektörden 4 binin üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet verirken, rekabette ihtiyaç duydukları endüstriyel trendler hakkında değer yaratan çözümler sunuyor.