Jackie Onassis ve kardeşi Lee Radziwill

Vanity Fair dergisi yazarlarından Sam Kashner’in Nancy Schoenberger ile birlikte kaleme aldığı The Fabulous Bouvier Sisters: The Tragic and Glamorous Lives of Jack and Lee (Muhteşem Bouvier Kızkardeşler: Jack ve Lee’nin Trajik ve Gözalıcı Yaşamı) adlı biyografi ortalığı karıştırdı. Kitabın iddiasına göre ünlü First Lady intikam için kız kardeşi Lee’nin eski sevgilisi Aristotle Onassis ile evlendi. Jacqueline Kennedy dünyanın en zengin adamlarından Yunanlı armatör Onassis ile evlendiğinde ABD’yi şok etmişti.

Evlenmeden önceki soyadı Bouvier olan Jackie ile kardeşi Lee Radziwill arasındaki rekabet ilk gençlik yıllarında başlamış. Kitaba göre ablasının John F. Kennedy ile evlenmesini kıskanan Lee, ilerleyen yıllarda eniştesiyle ilişkiye girdi. Üstelik o sıralarda ilk kocası Michael Canfield ile evliydi. Durumun farkına varan ancak taraflarla yüzleşmeyen Jackie ise kardeşine duyduğu kızgınlığın intikamını ancak dul kaldıktan sonra; Lee’nin eski sevgilisi Onassis ile evlenerek aldı.

Kardeşlerin fırtınalı ve karmaşık ilişkileri yıllar boyunca pek çok söylentiye yol açsa da Jackie Onassis, 1994 yılında 64 yaşında lenfomadan öldüğünde yanında Lee vardı. Ablasıyla arasında dört yaş olan 85 yaşındaki Radziwill kitaptaki iddiaları hakkında yorum yapmadı.