H2O ile randevulaşma zamanı!

Dünya Sağlık Örgütü dahil pek çok kurum ve sağlık danışanı artan bir ivmeyle su içmenin önemini tartışıyor. Aslında nemli kalmanın ne kadar önemli olduğunu herkes, hepimiz biliyoruz ama çay, kahve, soda gibi tüketimlerin artması ile su içmeyi ikinci plana atabiliyoruz. Uzmanlar suyla buluşmaları herkesin bir rayına sokması gerektiğini düşünüyor.

Su ile buluşmak için rezervasyon yapın!
Günleriniz su içmeyi bırakacak kadar telaşlıysa her gün baskının üstesinden gelmek için bir miktar H2O ile rezervasyon yapmayı deneyin. Sabah vakitleri en az iki kez, öğle itibariyle her saat başı diye kendinize alarm koyarsanız vücudunuzun iyi miktarda su aldığını da garanti etmiş olursunuz.

Her fincan kahve için bir bardak su
Kahve de bir sıvı olduğu için susuz kaldığımızı hissetmiyoruz. Eğer her gün bir kaç fincan kahve içme alışkanlığınız varsa her fincanın yanında bir bardak su almak, hidrasyon durumunuza müthiş yardımcı olabilir.

İçeceklerinize bolca buz ekleyin
Herhangi bir içecek içerken fazladan buz eklemek su ihtiyacını karşılamanın önemli bir yolu.

Gıdalarınıza daha fazla baharat ekleyin
Yemeğinize ekstra acı sos veya biber eklemek, su tüketimini arttırmanın gerçekten kolay (ve lezzetli) bir yolu. Çoğu insan baharatlı yiyeceklerden sonra ağzını ferahlatmak için su içer.

Akıllı su şişesine yatırım yapın
Su alımınızı takip etmek, zordur. Bu yüzden Türkiye’de de bulunabilen HydraCoach, DrinKup veya Ozmo Active gibi akıllı bir şişeye yatırım yapabilirsiniz. Bu şişeler günlük olarak içmeniz gereken yaklaşık su miktarını hesaplar, içmediğinizde uyarı verir.