Tescilli Markalar Derneği’nin, “Tasarım Tomtom Sokak’ta” etkinliği kapsamında düzenlediği Tasarım Ödülleri’nde “en özgün logo” ödülünü kazanan sosyal girişim markası Pocha, “İyiden İyiye Mutluluk Projesi kapsamında, annelere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları düzenliyor. Sosyal yardım girişimine fon sağlaması amacıyla kurulan Pocha, 0-6 yaş arası çocuklara yönelik doğa dostu ve yüzde 100 organik kıyafetler üretiyor ve bunların satışını gerçekleştiriyor.

Pocha’nın kurucusu Aslı Özdemir

Geleceğe Dokunan Anneler için

Evli ve 2 çocuk annesi Aslı Özdemir tarafından kurulan Pocha ve Pocha’nın gelir sağladığı “İyiden İyiye Mutluluk Projesi”, modern toplumların kurgulanabilmesinde erken çocukluğun önemini vurguluyor. Bunun için “Geleceğe Dokunan Anneler” adını taşıyan sosyal sorumluluk kampanyası ile ‘çocuklukta duygusal ihmal’ konusunun farkındalığını yaratmayı amaçlayan Pocha, Hacettepe Üniversitesi ile birlikte kurguladığı profesyonel içerikleri annelere ulaştırıyor ve annelerin çocukları ile yakın etkileşim kurabilmelerinin ip uçlarını anlatıyor. Pocha’nın “Geleceğe Dokunan Anneler “sosyal sorumluluk kampanyası, anne ve çocuk ilişkileri üzerine, online destek ve hatırlatma sistemleri geliştiriyor.

Fok balığı ile derinlerden yüzeye

Pocha’nın Tescilli Markalar Derneği’nin “en özgün logo tasarımı” ödülüne layık görülen logosu , soğuk denizlerin en sıcak kanlı canlısı olan fok balığının, derinlerden yüzeye yolculuğunu resmediyor. Fok balığını marka imajı olarak ön plana çıkaran Pocha, bu logo ile, “Bizimle birlikte derin bir nefes alın; size yolu gösterelim ve hep birlikte yüzeye çıkalım” mesajını veriyor.