Perakende Güneşi Ödülleri 2018’in “En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü”nün sahibi Zeynep Selgur oldu. Türkiye’nin en yaygın çok markalı spor mağazaları olan Sportive’in Genel Müdürü olan Selgur, Perakende Günleri’ni düzenleyen Suat Soysal’ın elinden ödülünü alırken çok heyecanlı ve mutluydu. Aynı dakikalarda Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda duygularını da kısa ve net paylaştı: “Yılın en prestijli ödülü, 30 yıllık bir emek ve böylesine bir senede gelen ödül… Şükür”…

Selgur’un perakende alanındaki 30 yıllık kariyeri Cem Boyner’in sahibi olduğu Boyner Grubu’nda başladı.  Zeynep Selgur, İsviçre’deki eğitimini tamamlayarak 1985 yılında Türkiye’ye dönünce Boyner Grubu’nda işe başladı. Benetton SpA ile Boyner Holding arasında imzalanan lisans anlaşmasıyla birlikte Benetton’da görev aldı. Önce Benetton ve 012’nin sonra da Benetton çatısı altındaki tüm markaların üretim, pazarlama ve satış yöneticiliğini yürüttü. 1999 yılında Benetton Türkiye’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2002 yılında ise genel müdürlük koltuğuna oturdu. Selgur bir yandan da T-Box’ın proje koordinatörlüğünü yaptı.

2014 yılında Sportive A.Ş.’nin genel müdürü olarak spor perakendeciliği alanına geçiş yaptı. Hızla gelişen spor perakendeciliğinde yoğun talebi karşılamak amacıyla doğru lokasyonlara yatırım yaptı. On-line satışları hızlandırdı, diğer taraftan da spor kulüpleriyle anlaşmalar sağladı. 2017 yılında ilk kez yurtdışından bir takım ile işbirliğine giderek Makedonya Milli Basketbol Takımı’nın forma sponsoru oldu. Sportive, geçen haftalarda ise Anadolu Efes Spor Kulübü’yle spor giyim partnerliği anlaşması imzaladı.