Bir gecede cildi yenileyen ürünlerle tanışın!

Modern yaşam tarzının getirdiği stres, hava kirliliği gibi çevresel faktörler cildimizi yoğun olarak etkiliyor. Cilt, mat, kuru ya da daha kuru, yüz hatlarımız ise daha da sert bir ifadeye sahip olabiliyor. Bu genel problemin çözümü için markaların yıllar süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünler ise hakikaten mucize denebilecek sonuçlara gebe…

Bu özel çalışmaların sonuçlarından biri; L’Occitane Overnight, her gün stresten ve yorgunluktan yorulan cildi bir gecede yeniliyor. Ürünün etkisi bir gece kullanılınca bile fark ediliyor. Markanın mottosu ise daha ürünü kullanmadan heyecan uyandırıyor; Üç pompa serumu tüm cildinize masaj hareketleri ile uygulayın! Yeni bir hayata nefes alıp verin!”

Bir diğer ürün hiç kuşkusuz Estée Lauder Advanced Night Repair, Concentrated Recovery Eye Mask . Yüzün en hassas, en kolay kırışan ve en kolay kuruyan bölgesi için özel olarak üretilen ve her bir paketten dört kullanımlık çıkan maskenin haftada bir, on dakika boyunca uygulanması öneriliyor. Not: Kutuyu kullanmadan önce buzdolabında tutun.

Nuxe Nuxuriance Ultra, Roll-on Mask ise üzerindeki metal başlığı ile kırışıklıkların üzerine masaj yaparak uygulanıyor. İçerisindeki safran, begonvil özleri ve hyalüronik asit ile ciltte daha dolgun ve sağlıklı bir görünüm vaat ediyor.

Aveda, Tulasara Wedding Mask ise adından anlaşılacağı üzere Hindistan’da gelinlerin düğünlerinden önce ciltlerinin daha ışıltılı bir hale gelmesi için yaptıkları bakımdan ilham alıyor. Maskenin içerisinde cilt tonunu eşitleyen zerdeçallı bitkisel bir karışım, hücre yenilenmesini destekleyen bitki kökleri ve organik kayısı çekirdeği yağı var. Kokusunu yasemin, papatya ve greyfurt yağlarından alan maskenin etkisini artırmak için gece yatmadan önce uygulayın.

Kömür maskeleri içinde ayrıcalıklı bir yere oturan Dermalogica, Charcoal Rescue Mask, içerisinde Japon Ubame Meşe ağacından elde edilen özel bir kömür ile cildin yorgunluğunu, kızarıklığını, sivilce problemlerini cildi iyi temizleyerek çözüyor. Ciltteki toksik hücreleri emerek gözenekleri temizleyen maskenin antienflamatuar özelliği de var.